7 науково обґрунтованих звичок для щастя

У всі віки люди прагнули щастя, розмірковували, як його досягнути. Тому я вирішила підійти до питання із наукового боку і знайшла цікаве дослідження. Воно доводить, що щастя – набір умінь, які можна отримати через практику. Звісно, не варто сприймати це як панацею, адже існує безліч версій, вартих уваги та вивчення. Але давай поглянемо на цей варіант семи простих (чи не дуже) кроків до щастя.

Я переконана, що щастя іде зсередини (дивися діаграму нижче). Відсутність щастя, як хвороба: можна безкінечно заліковувати зовнішні симптоми, маскувати їх, але якщо проблема всередині, то і лікування має бути відповідним.

new-piktochart_842_b0919e2e1eca473dd58db5adfdcabfdeebd548f7

Звичка №1: Самоусвідомлення – старовинна практика фокусування неупередженого сприйняття на поточному моменті – все частіше визнається науковою спільнотою як ефективний спосіб зменшення стресу, покращення емоційного інтелекту та упорядкування болісних думок та почуттів. Свідомість – надзвичайно придатна для тренувань через, приміром, медитацію.

Звичка №2: Вдячність, як свідчать дослідження, може значно підвищити рівень щастя і убезпечити від стресів, негативу, злості та депресій. Регулярна практика вдячності – один із найпростіших способів відволікти мозок від концентрації на негативі. Якщо навмисно концентруватися на хороших моментах дня – позитив зростає. Рекомендують протягом 21 дня записувати по три речі, за які ми вдячні. Коротше, частіше дякуйте!

Звичка №3: Здоров’я впливає на щастя: песимізм підвищує ризик захворювань та зменшує тривалість життя. І навпаки, оптимізм спрощує дотримання корисних звичок: тренування, збалансоване харчування, повноцінний сон, – які підвищують рівень абсолютно реальних гормонів щастя (яке є хімічною реакцією в організмі). Турбуйтеся про фізичне здоров’я – це найефективніше джерело швидкого досягнення щастя!

Звичка №4: Альтруїзм і щастя – нерозлучні. Сіючи добро та щедрість, стаєш щасливішим. Дослідження доводять, що те, як ми проводимо час та тратимо ресурси, важливіше за те, скільки заробляємо. Віддаючи, ми вивільняємо ендорфіни, активуємо частини мозку, які відповідають за довіру, задоволення та дружбу. Коли тратиш гроші на інших, почуваєшся краще, ніж коли тратиш на себе. Це запускає нескінченну петлю щедрості та щастя. Адже коли щасливий, ти охочіше ділишся.

Звичка №5: Вразливість, за словами доктора Брене Браун, лежить в основі дружби. Але вразливість не значить слабкість чи покірність, навпаки, – це сміливість бути істинним собою. Коли ти приймаєш позицію “вразливості” у житті, люди зустрічатимуть тебе у цій відкритості, дозволяючи звідати справжню дружбу. У разі такого прийняття себе та вразливості, важливо прощати. Прощення – не толерантність до помилки, а терпляча підтримка задля прогресу. Практика прощення корисна не лише тому, кого прощають, а й тому, хто прощає. Тож відпускайте образи!

Звичка №6: Дружба в сучасному динамічному житті відходить на задній план. Хоча наука рекомендує ставити соціальну активність у пріоритет. Дослідник Стенфордського університету Емма Сеппала каже, що коли є дружба, це може покращити ментальне та фізичне здоров’я, покращити імунітет та принести довголіття. Щастя залежить від щастя тих, хто навколо, так само наше щастя передається оточенню (до 3 рівня, тобто друзям друзів наших друзів). Іншими словами, щастя – заразне!

“Мозок у позитиві на 31% продуктивніший, ніж у негативі, нейтральності чи стресі”. – Шон Ачор, Гарвард.

Звичка №7Призначення та успіх. Багато хто каже собі: “Якщо я більше працюватиму, я буду успішним, а отже – щасливим”. Але психологія та неврологія доводять, що формула працює навпаки: щастя рухає до успіху!

Більше того, дослідники виявили, що долучення до значущої діяльності є важливим індикатором щастя. Крім пошуку роботи, просякнутої відчуттям мети, люди тягнуться до оточення, де їхні сили підкреслюються. Якщо ми активно досягаємо цілей чи приймаємо професійний виклик, і наші навички пасують цій діяльності, ми радіємо, входимо у “потік” (психічний стан, у якому людина повністю включена в те, чим займається, це відчуття зфокусованості, концентрації та успіху під час діяльності).

Власне мені ці пункти здаються цілком логічними та базовими для будь-якої людської істоти. Дивно, що необхідно проводити опитування, тести та дослідження, аби викристалізувати догми. Дивно, що загальнолюдські цінності відходять у забуття, позбавляючи нас щастя, у якості розплати.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

Up ↑

%d блогерам подобається це: